Skip to main content

Drahota nemusí být problém

Časy se mění a ceny elektřiny často spolu s nimi. Když pohlédnu na svůj uplynulý život, pamatuji třeba doby, kdy byl elektrický proud laciný za cenu dotací a plundrování naší krajiny a energetických zdrojů, pak pamatuji doby, kdy se nám aspoň slibovalo, že budeme mít na jihu Čech elektřinu levnější díky tomu, že tu akceptujeme Temelín… A nakonec jsme se dostali až do dnešních časů, kdy už se nám lidem nic neslibuje a elektřina je prostě drahá. Tak drahá, že už si ji kdekdo nemůže snad ani dovolit.

svítící světla

Už jsme si docela dávno zvykli na to, že je třeba používat co nejúspornější spotřebiče, elektřinu požírajícím žárovkám už odzvonilo, ale přesto je tato energie pro mnohé z nás stále drahá a rodinný rozpočet zatěžující. A kdyby to šlo, spousta z našinců by ji snad i přestala využívat. Což ale bohužel v dnešní době dost dobře nejde. A když to nejde, uvažujeme nejednou aspoň nad tím, jak omezit spotřebu té elektřiny, jež je nad naše možnosti.

A kdekdo tak už ví i to, že se lze vymanit ze spárů velkých dodavatelů. A že se tedy nemusí ony přehnané ceny stůj co stůj platit. A kdo z našinců má takovou možnost? Přece ti, kdo sázejí namísto tradičních dodávek elektřiny na fotovoltaické elektrárny Brno. Což jsou vlastní zdroje elektřiny, jež si může pořídit kdokoliv z nás. Stačí si prostě pořídit vlastní solární panely, jež jsou komukoliv snadno dostupné, nechat si je nainstalovat a začít díky nim získávat elektřinu ze slunečního světla. Která je už pochopitelně zadarmo a nikdo se tedy nemusí starat o to, kolik jí spotřebuje.

solární panely

A nejen že jde o levný zdroj energie. Jde současně i o záležitost ekologickou, nezávislou a výkonnou, která nikdy nikde nikomu neuškodí, ale výlučně prospěje. A proč byste nevyužili možnost mít elektřinu zdarma i vy? Když je to tak prosté. Tak jednoduché, že už to jednodušší snad ani být nemůže.