Skip to main content

Jen tak se zhoupnout

Kdo by nemiloval houpání. Provází nás celý život a pokud se ve vyšším věku přestaneme houpat, je to jen o tom, že se stydíme si na houpačku sednout. Malé miminka uklidňujeme houpáním v náručí či houpáním v kočárku. Rodiče často uspávají miminka pohupováním se na cvičícím nafukovacím balonu. Pravidelný rytmický pohyb má zklidňující účinky, to věděly už naše prababičky, když uspávaly miminka v kolíbkách.

Když pak dítě posadíte poprvé na houpačku, jen stěží je dostanete dolů. Na dětském hřišti nesmí houpačky chybět a žádný počet nebude dostačující. Houpat se na dětské houpačky https://www.detskahriste.cz/detske-houpacky/ chce každý. Dětské houpačky jsou dělané pro různé věkové kategorie dětí. Nejmenší děti se na houpačce samy neudrží, takže je zasouváme do houpačkovém sedačky. Větší děti se mohou houpat samy, hlídáme akorát výšku houpačky, aby dítě dosáhlo na zem.

houpačka

Naučit se sám rozhoupat a pak se rytmicky houpat není tak jednoduché, jak se může nám dospělým zdát. Je třeba zapojit správné svaly, je třeba umět udržet rovnováhu a přenášet váhu, musíte se naklánět dopředu a dozadu ve správný moment. A to chce hodně cviku a trénování.

Chodit s dětmi na dětské hřiště, to je prospěšné pro vývoj dítěte ve všech směrech. Pobyt na čerstvém vzduchu prospěje imunitě, pobyt v kolektivu jiných dětí přispěje k rozvoji duševní stránky a sociálního cítění. Neměli byste se vyhýbat dětskému hřišti, protože víte, že tam bude spousta dětí, kde jinde se vaše dítě naučí sociálním kontaktům a tomu, že nemusí být vždy ony středem pozornosti.

houpačka

A že se rádi houpete i jako dospělí? Tak se zajděte zhoupnout do resortu Dolné Morava, kde mají skutečně obrovskou houpačku. Tak se nerozhoupete sami, ale vytáhnout vás motorem. A adrenalinový zážitek vskutku stojí za to. Nestyďte se a pohoupejte se, pokud na svých procházkách narazíte na houpačku, která unese i dospělé.