Skip to main content

Menstruace levněji

Jedna krabička tamponů nebo jeden balíček vložek stojí v průměru okolo sto korun. Síle menstruace se mění a je potřeba používat i vhodné pomůcky. Takže kromě toho ženy utratí mnoho peněz za více druhů vložek i tamponů. Také je potřeba myslet na to, kolik je z toho odpadu, který se nerozloží. Oproti tomu existují opakovatelně použitelné menstruační pomůcky, které jsou dlouhodoběji levnější a nezatěžují životní prostředí.

žena v kalhotkách

Některé ženy už si je oblíbily, ale mnoho jich s vyzkoušením menstruačních kalhotek zatím váhá. Mají obavy z toho, že by kalhotky protékaly a nebo nepohltily zápach. Tyto obavy jsou ale zcela zbytečné, protože jde o menstruační kalhotky z nanovlákna. To znamená, že pojmou opravdu všechno co je potřeba. Vydrží fungovat zhruba stejně dlouhou dobu jako jednorázové pomůcky. Je potřeba na to myslet při nákupu potřebného počtu kusů.

Kolik jich koupit?
Nejlepší je jich mít tolik, abyste nemusela řešit jejich okamžité praní. Proto ženy většinou volí alespoň 6 kusů na dva dny. Pokud je budete nakupovat postupně, nebude to ani velká finanční zátěž. Navíc pravidelně sežere tyto kalhotky ve slevě a nebo v akci, takže cena nakonec nebude zase tak vysoká. Zkuste si spočítat peníze, které ročně utratíte za všechny vložky a tampony, a možná vás několik kusů kalhotek vyjde i levněji. Je potřeba také myslet na to, že kalhotky budete používat mnoho let.

šedé kalhotky

Savost kalhotek se liší podle síly menstruace. Existují kalhotky klasické, tanga, brazilky i kalhotky s vysokým pasem. Díky široké nabídce si najde každá žena svůj oblíbený střih, který nosí běžně. Ani během menstruace nemusíte nosit ošklivé zaprané prádlo, abyste si nezničila to hezké. Díky moderním menstruačním kalhotkám se budete cítit skvěle. Vyzkoušejte jejich nesrovnatelné pohodlí, které vám tampony a vložky nikdy neposkytnou v takové míře.