Skip to main content

Pracovní dovolená

Co je to dovolená? Dovolená je převážně pro lidi, které jsou zaměstnaný v nějaké firmě a pracují už přes tři měsíce. Na dovolenou má každý pracující člověk nárok, ale pod podmínkou, že je po zkušební době. Hodiny či dny dovolené má každá firma určená jinak, protože někdo má 4 týdny a někdo 5 týdnů.  Já mám myslí cca 4,5 týdne a můj přítel má 4 týdny dovolené. A je zajímavé, jak to každý máme rozvrhnuté jinak. Já si mohu dát dovolenou kdy chci, ale přítel si musí šetřit jeden týden na Vánoční svátky, protože pracuje v kanceláří a já pracuji v obchodě. Tudíž já na dovolenou o Vánocích nemám nárok.

statek

Dovolenou si můžete vzít na cokoliv. Popravdě slovo dovolená používá i dost nezletilých dětí. A proč? Sice mají prázdniny, ale někdy s rodiči jezdí k moři apod. tak tomu říkají, že jedou na dovolenou k moři. Už se taky těšíte na dovolenou? Ráno neuslyšíte budík a krásně se vyspíte. Připravíte si nějakou bohatou snídani. Půjdete se projít na velkou procházku, když přijdete domů, tak si uvaříte oběd. A pak děláte své věci, které máte rádi.

dovolená

Moje dovolená mi začíná přesně za týden, která bude trvat 14 dní. Ani nevíte, jak se na ní těším. Jelikož pracuji 12 hodin a sem tam jedno volno, tak musím říct, že je to doopravdy náročné. Nic doma nestíhám a snažím se přesto stíhat, ale je to těžké. Protože v téhle době je potřeba mít peníze. Takže když přijdu z hlavní práce, tak se hned pouštím do další práce, a to je psaní článku pro vás anebo volám s klienty zase z jiné firmy. Je to komplikované a náročné, ale věřím, že za pár let si řeknu, jsem na tebe pyšná‘‘  Takže moje letošní dovolen v roce 2023 bude v České republice, protože chceme šetřit a spíše pojedeme na jednodenní občasné výlety než dávat 20.000 kč za osobu. Krásná dovolená se dá udělat i v České republice.  Takže vám tímto přeji krásnou dovolenou, ať už je kdekoliv!