Skip to main content

Výběr fotoaparátu

Na co ho budete používat?
Ještě, než se po nějakém pěkném zařízení začnete poohlížet, tak je důležité se zamyslet co a jak vlastně chcete fotit. Pokud chcete si tímto koníčkem začít i přivydělávat, tak bude nejlepší koupit dražší zrcadlovku, protože vysoká kvalita a rozlišení je první krok k dobrému výdělku. Ovšem pro rodiny a jejich dokumentování různých výletů a dovolených postačí i něco levnějšího z obchodu s elektronikou. Ale i v této nižší cenové kategorii je spousta nástrah, takže přece jen požadavků musí foťák splňovat.
nový fotoaparát
Rozlišení a kvalita fotek
Obecně se nenechte zviklat tím, co je dražší, tak to je lepší. V moha případech se takové uvažování může vymstít. Také není vždy podmínkou, že spousta chytrých funkcí zajistí skvělou kvalitu. Mnohdy i malý fotoaparát toho dokáže více než obrovská zrcadlovka. A nyní přejdeme už k samotným parametrů. Hned první a velice důležitou částí jsou megapixely. Je dobré koupit fotoaparát se slušným rozlišením, ovšem nad určitou hodnotu nepoznáte téměř žádný rozdíl. Takže zlatá střední se zde vyplatí nejvíce. Dále se hodně diskutuje o počtu snímcích za sekundu. Ty jsou důležité jen u akčních záležitostech, ale při focení dovolené je to zbytečné. Spousta zařízení umí ostřit více bodů najednou, což je při sporu důležité, ale zase platí to, co u minulého. Běžný uživatel to zase nevyužije. Pokud máte možnost si nějaké zařízení vyzkoušet, nebo se alespoň podívat na jeho fotografie, tak to určitě udělejte.
čočka fotoaparátu
Baterie
Každí takové zařízení má svou baterii, jenž se musí nabíjet. Čím více vydrží bez nabíjení, tak tím lépe, protože jistě chcete fotit po celou dobu akce a nechcete řešit žádné vybití baterie. Časem se kapacita ztrácí, takže po určité době bude nutné provést výměnu za novou. Ale kde ji sehnat? V dnešní době to není žádný problém, protože se dají sehnat všechny typy baterií do fotoaparátu. Takže se ničeho nebojte, zjistěte svůj typ baterie a jednoduše ho ji zakupte.