Skip to main content

Spokojený vztah

Váš vztah s partnerem už není to co dřív. Vypadá to že láska vyprchala a vy k sobě ztrácíte cestu? Jak něčemu takovému předejít. Proč se takové věci vůbec dějí. Na začátku je vždycky všechno idylické. Jste oba posedlí láskou jeden k druhému, tak jak je možné, že tohle po čase opadne? Nejspíše se stále milujete, ale neumíte to dát najevo. Nebo si myslíte, že vaše druhá polovička, vaši lásku neopětuje. Nemějte strach. Pokud váš vztah není moc narušený, tak zachránit se dá vždycky, opravdu všechno. Musíte být na to oba dva. Pamatujte si, že nejste na světě jediní kdo má takové problémy. Každý vztah si nejspíše projde nějakou krizí.

vztahy 

Jako první a důležitá věc je komunikace. Bez vzájemné komunikace se nikam nepohnete a budete stále tam kde jste byli a nic se nezmění. Oba můžete mít jiný úhel pohledu na danou situaci. Proto je komunikace důležitá. Na tohle lidé ve vztahu zapomínají. A pak se jim dějí tyhle věci. Proč bych měla nebo měl mlčet když mě na tom druhém něco trápí? K čemu tohle vede. No samozřejmě k ničemu. Zbytečně se v tom utápíte a samo se to nezlepší. To by bylo až moc jednoduché.A přeci nic není bohužel zadarmo. 

vztahy

A jak tedy by jste měli mezi sebou komunikovat? 

V první řadě by jste měli svému partnerovi naslouchat. Už jenom naslouchání je velký pokrok v komunikaci a dáváte tak svému protějškovi najevo, že vám na něm opravdu záleží. Zajímejte se o jeho názor. Co si vlastně myslí. Vnímejte jeho pocity. Určitě čemu se musíte vyhnout je manipulace. Ta nikdy nic dobrého nepřinesla, tak s tím ani nezačínejte. To samé platí o tom, a by jste nebyli sebestřední. Správná cesta je, vždycky docílit kompromisu. Takhle budou spokojené obě dvě strany a nic tím nezkazíte. I když je to někdy opravdu náročné, tak spokojení by jste měli být oba dva. A tak by to mělo být. V tom případě by jste měli mít klidný, spokojený a vyvážený vztah.