každý bazén je stejný ve své podstatě, a přitom každý tak trochu jiný. Tedy co se týče technické stránky. Dva sousedé, nebo dva členové jedné rodiny budou mít stejné bazény tvarově, třeba obdélníkové se zaoblenými rohy. Na první pohled tedy budou stejné, a stejná bude také voda v nich. Jenže, pokud byste na tu vodu vzali nějaký srovnávač, uvidíte, že jedna má pH takové a druhá naprosto jiné. Lišit se může také tvrdost vody a její chemické složené. A to je jen pár údajů o vodě. Kde je pak celá zázemí bazénu, myšleno samozřejmě technické zázemí.
Můžeme začít třeba hned u věci nejdůležitější, u filtru. Všichni mohou mít pískový, ale jeden v něm má kuličky, tedy rozuměj filtrovací a druhý zeolit. Takže tak se věci mají, moji milí. A samozřejmě, že to nekončí filtrací. Další věci se také mohou lišit a je jedno proč. Mohlo to být například z čistě technických důvodů, nebo to jen majitel považoval za lepší řešení. Někdo vypouští bazén na zimu vodním čerpadlem, druhá na to má zase takzvanou podlahovou výpusť. A třetí se směje a zkouší vodu vylívat kbelíkem. Ještě, že se ten bazén nevypouští celý, to by u toho umřel.
Samozřejmě, že ta třetí možnost byl jen vtip a soused by si jistě sehnal něco jiného. Například by si mohl kliknout na následující odkaz zde Podlahová výpusť 2 Chlorito a poradit se s odborníky. Ti se vyznají v této problematice po čertech dobře a pokud by to nešlo jinak, pošle tato firma na místo jednoho ze svých zkušených techniků, který sám situaci posoudí a navrhne třeba hned několik řešení. Majitel bazénu si vybere to, které si myslí, že mu bude vyhovovat. Technik tedy popíše, co a jak a udělá také předběžnou kalkulaci, pokud tím ovšem nezačal. Někdy se to tak dělá, aby majitel věděl, do čeho leze finančně. Pokud je mu to jedna, tak se to dělá jako poslední úkon. Nu a poté mohou začít s vlastní prací.