Skip to main content

Nebaví vás uklízet?

Neustále uklízíte a pořád máte pocit, že vaše snaha není vidět? Sotva vytřete, někomu na zem něco ukápne a můžete začít znova? Bohužel pokud je v domácnosti více lidí a zejména pokud jsou v ním ale děti, je to s úklidem těžší. Je ale potřeba zachovat chladnou hlavu a nehroutit se z toho, pokud vám někdo nanosí ke dřezu hromadu špinavého nádobí sotva pustíte myčku nebo doomýváte poslední kousek. Je potřeba brát i takové situace s nadhledem, a hlavně je třeba si uvědomit, že na úklidu život nestojí.

mytí žaluzií

Ano, většina lidí chce mít doma uklizeno a čisto. Můžeme sledovat i v televizi různé reality show, kde si lidé s úklidem těžkou hlavou nedělají, a jejich domovy vypadají jako po výbuchu bomby. Všude špína, hromady věcí a nelibé vůně ztěžují jejich majitelům život. Na straně druhé jsou lidé, kteří tráví úklidem například 6 hodin denně. Ani jeden extrém není zdravý, ale je potřeba si od každého vzít něco. Nemusíte přece pořád lítat s hadrem a utírat okamžitě každé zrnko prachu. Stejně vaši snahu nejspíš nikdo neocení.

Aby byl úklid komplexní a hlavně aby k něčemu byl, je dobré uklízet denně po troškách. Důležité je uklidit ihned například ukápnutý kečup na podlahu nebo umyvadlo od zubní pasty, protože jedině takto se vyhnete tomu, že na vás bude čekat hromada zaschlé špíny. Každý den si vyhraďte chvilku času k úklidu něčeho jiného. Jeden den například vyluxujte a vytřete a další den se věnujte leštění vitrín a všech dalších skel. Je to lepší než potom trávit úklidem celé domácnosti celé dny. Samozřejmě se neostýchejte zapojit ostatní členy http://www.topwet.cz/aktuality/338-stali-jsme-se-cleny-cechu-strecharov domácnosti.

mop na podlahu

Nechte si uklidit
V poslední době roste oblina úklidových služeb. Je příjemné si nechat pořádně uklidit celou domácnost, zatímco jste v práci. Nejvíce využívaná je tato služba hlavně před Vánoci. S úklidem vám pomůže například úklid domácnosti v Pardubicích, a budete mít uklizeno raz dva.