Skip to main content

Kdy vsadit na levné ubytování v Českých Budějovicích

Připadají vám České Budějovice zas dalším městem, kterému je zapotřebí se vyhnout, jestliže si chceme užít dovolenou někde v přírodě? Pak bychom vás rádi upozornili, že to může být celé ale úplně jinak.

Levné ubytování České Budějovice mimo sídliště a rušné centrum – České Budějovice, to nejsou jen sídlištní byty a městské jádro s rušným automobilovým provozem. Rádi bychom vás pozvali do okrajové části města, západně od soutoku Malše s Vltavou na Sokolském ostrově, kde začíná rozsáhlý městský park. Je tu opravdu pohoda a potřebný klid pro odpočinek a relaxaci.

Hluboká nad Vltavou

Ideální výchozí bod na výlety – předpokládejme, že poté, co se ubytujete, nebudete mít zájem být uzavření uvnitř 24 hodin denně několik dnů po sobě. Bude vás to táhnout ven, a právě zde, na okraji parku Stromovka, je vhodné místo, odkud lze podnikat řadu zajímavých výletů. Jestliže si odmyslíme krásy samotného historického jádra města (a vězte, že ty také stojí za zhlédnutí), kam se můžete vypravit?

České Budějovice

Třeboňsko – z Českých Budějovic je to jen pár desítek kilometrů do Třeboně a do oblasti Třeboňské pánve. Jestliže nemáte ponětí, o čem hovoříme, pak se sem vypravte alespoň na jednodenní výlet, a pochopíte, proč se právě tato oblast stala doslova rájem pro romanticky založené duše. Na Třeboňsku doporučujeme navštívit pískovny u Suchdola a Veselí nad Lužnicí, Nadějskou rybniční soustavu, pískové přesypy Kozí a Slepičí vršek, rybník Hejtman u Chlumu u Třeboně, rozvodí Staré a Nové řeky, vodácký kemp v Majdaleně s gotickým kostelíkem, Novořecké močály, rybníky u Vitmanova, Starou hlínu, rybníky Vítek a Rožmberk a celou řadu dalších úžasných míst.

Český Krumlov, Zlatá Koruna, Dívčí Kámen, Rožmberk – co název, to skutečný pojem. Nejkrásnější klenoty Jižních Čech, a všechny situované k břehům řeky Vltavy. Je to i jeden z důvodů, proč právě sem míří statisíce vodáků v průběhu letní sezóny, a Vltava je pro ně kouzelným místem, kam se rádi vrací znovu a znovu.